Акція єднання з нагоди Дня Соборності України


За ініціативи Новомар’ївської територіальної громади  та особисто сільського голови Тамари Фесько, на межі Миколаївської та Кіровоградської областей,  відбулася акція з нагоди Дня Соборності України, яка поєднала ланцюгом єдності Ганнівський старостинський округ Новомар’ївської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області з Малотимошівським старостинським округом Рівнянської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області. 

День Соборності України – день нагадування про головну складову нашої незалежності – нашу єдність. Єдність українців, незалежно від регіону їх проживання – є силою українців. Бо лише коли ми об’єднані ми можемо протистояти будь-якому ворогові.

Акція єднання з Кіровоградщиною була вибрана не випадково, поскільки Новомар’ївська територіальна громада сусідить з Малотимошівським старостинським округом. А Кіровоградщина, як, власне, і Новомар’ївська громада з початку збройної агресії прийняла багато внутрішньо переміщених осіб, надає їм всю можливу допомогу і в розміщенні, і в забезпеченні гуманітарною допомогою. Крім того, в перші дні війни, коли виникли перебої з постачанням хліба, новоукраїнці, в рамках добросусідських відносин, безкоштовно надали допомогу хлібом, який Новомар’ївський сільський голова Тамара Фесько доставила в с. Трикрати Вознесенського району.

Тому, 20 січня, на межі Миколаївської та Кіровоградської областей, Новомар’ївський сільський голова Тамара Фесько, заступники сільського голови Наталія Глаголенко та Олена Маєр, староста Ганнівського старостинського округу Антоніна Козакевич, учні та педагогічні працівники  Ганнівського ліцею зустрілися зі старостою Малотимошівського старостинського округу Аллою Поліщук та його представниками: дорослими та дітьми.

Зі словами привітань з нагоди державного свята до присутніх звернулися Новомар’ївський сільський голова Тамара Фесько та староста Малотимошівського старостинського округу Алла Поліщук, побажавши миру, перемоги та єдності.

Представники двох громад, під звуки Державного Гімну України,  поєднали синьо-жовті полотнища в знак добросусідських та партнерських відносин  громад, які знаходяться в різних областях, як символ єдності українців у прагненні миру та єдності нашої Соборної України.


Новомар’ївці, в знак добрих відносин, вручили сусідам подарунок, що символізував карту України та різдвяний калач – символ єднання, безперервності життя, сонця, а потім пригостили всіх присутніх смачним козацьким кулішем з салом та запашним чаєм, приготованими, на вогнищі.

Підводячи підсумки цієї акції слід зазначити, що навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави. А українці – єдині в своєму прагненні до єдності та миру.

Україна - соборна. Разом до перемоги!