Свято для найрідніших: День матері та Міжнародний день сім’ї

в Новомар’ївській громаді


День матері – це одне із найзворушливіших свят, бо кожен із нас з дитинства і до своїх останніх днів несе у своїй душі єдиний і неповторний образ  своєї мами. 

Традиційно День матері в Україні відзначають другої неділі травня. Це свято стосується кожного з нас, бо з покоління в покоління наші мами вчать нас любити добро, справедливість та чесність

Світ в усі часи вклоняється матерям, називаючи їх мати, матуся, матінко, берегиня. Тож в цей день у нас є ще одна нагода вклонитися  нашим матерям і подякувати їм за все те, чому вони нас навчили.

Міжнародний день сім’ї відзначається щорічно 15 травня. З сім’ї починається життя людини. Вона – джерело любові, поваги  та прихильності, те, без чого не може існувати людина, бо з сім’ї починається життя людини. 

В ці травневі дні в навчальних закладах громади проведено цілу низку заходів, в ході яких діти долучилася до вшанування своїх матусь та родини. 

Новомар’ївський сільський голова Тамара Фесько, заступник сільського голови Олена Маєр, секретар сільської ради Ніна Смочко 12 травня взяли участь у заході до Дня матері та Міжнародного дня сім’ї в Кам’янокостуватській початковій школі.

Звертаючись до присутніх на святі мам та бабусь Тамара Фесько зазначила: «Мама –  найголовніша людина в житті кожної людини, тому день матері – це найкраща можливість нагадати мамам, як сильно ми їх любимо і цінуємо. Від усієї душі вітаю всіх мам зі святом. Бажаю вам всім миру, добра та злагоди в родинах, хай світлом і добром відгукуються у душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов та відданість».

Слід зазначити, що діти до цього свята готувалися заздалегідь, разом з вчителями вони власноруч виготовили тістечка для мам, вклавши в кожне з них написане побажання найріднішій людині, а потім, в ході свята вручили їх разом з квітами своїм матусям. Передував святу і своєрідний флешмоб «Зателефонуй матусі», коли діти по телефону висловили свою любов мамам, сказавши: «Матусю, я тебе люблю. Ти у мене - найкраща!».

Різноманітні конкурси, в яких брали участь і діти, і мами, викликали жвавий інтерес у всіх присутніх. Ведуча, вчитель Анна Козакевич зуміла не тільки створити святкову атмосферу, а й залучити всіх присутніх до участі в заході, де діти і дорослі грали в ігри, співали і танцювали.

На завершення заходу, звертаючись до всіх його учасників, сільський голова подякувала педагогічному колективу та батькам за креативність і спільну роботу у вихованні дітей, вручила від сільської ради з нагоди свята торт та солодощі, які потім, з задоволенням смакували діти і мами.

В цей день в  Ганнівському дошкільному закладі  вихованці привітали мам зі святом таночком «Мамине серце», піснями та конкурсами: «Зваримо борщ» «Відгадай, яка начинка», де мами із заплющеними очима куштували пончик та відгадували з чим він. В ході свята матусі отримали сертифікати  «Найкраща святкову програму та виготовивши портрети «Моя мама – найкраща».

В Михайло-Жуківському ЗДО діти приготували святкову програму для матусь та виготовили їх портрети, назвавши: «Моя мама – найкраща».

В Обухівському  дошкільному закладі  діти з цікавістю прийняли участь в іграх: «Хто схожий на маму», «Про що мріє мама?». Діти  виготували подарунки для мам своїми руками, щоб привітати їх в цей святковий день. З робіт дітей було зроблено виставку «Дерево роду» та організовано фотогалерею: «Щасливі миті сімейного життя».

 Святкування Дня матері – це чудова можливість висловити свою  безмежну вдячність за все, що роблять для нас наші мами, за їх любов і розуміння. В Новомар'ївському ліцеї до Дня матері учні виготовили вітальні листівки, переглянули відеоролик "Притча про маму", виконали пісню про маму, а з нагоди Міжнародного дня сім’ї підготували фотовиставку «Моя родина».

Учні Григорівської філії Новомар'ївського ліцею сердечно привітали квітами матусь воїнів ЗСУ, які боронять наші  землі від рашистів. Відеоролик з привітаннями можна переглянути за посиланням

 https://www.youtube.com/watch?v=97T7HLs9L_I

В Ганнівському ліцеї цього дня пройшли майстер-класи “Подарунок для найріднішої” та “ Геометрія і квіти для матусі”, флешмоб ”Подзвони матусі”, конкурс малюнків на асфальті “Сім’я очима дітей”.

Повага до жінки-матері, до батьків, духовна єдність поколінь, гостинність, дотримання сімейних цінностей — завжди було притаманне українському народові. Про все, чим споконвіку славився наш народ, в ці травневі дні говорили, малювали, виготовляли листівки, дарували квіти, співали, читали вірші наші діти, вкладаючи душу і найкращі слова своїм найріднішим людям – матусям.