Дрес-код дня - вишиванка

День вишиванки активно відзначили в навчальних закладах Новомарївської громади, де учні та педагогічні працівники долучилися до акції «Одягни вишиванку». Дрес-кодом цього дня була вишиванка, і всі заклади освіти громади замайоріли різнобарвними візерунками української вишивки. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що свято обєднало і вчителів, і вихователів, і дітей різного віку.

Цього дня в Ганнівському ліцеї відбувся флешмоб «Добре у вишиванці», було започатковано мистецький проєкт "Вишиванка - твій генетичний код" та проведено квест "Вишиванка - символ України"

В Новомарївському ліцеї, напередодні свята, учні ліцею зустрілися з майстринею села Обухівка Оленою Лєфтєр,  яка показала дітям свої чудові роботи  та провела майстер - клас з вишивання  хрестиком. 18 травня в закладі було проведено флешмоб «Одягни вишиванку, Україно моя». А учні 5 класу виготовили солодке печиво, розфарбували його та пригостили  всіх педагогів і жителів села. 

imgf3

Як завжди цікаво і змістовно було проведено свято в Кам’яно-Костуватській початковій школі, де місцевою майстринею Наталією Крецу було проведено майстер-клас з вишивки, потім діти виготовили плакат співпраці «Ми любимо вишиванку», створили малюнки з вишиванками нашого регіону та провели флешмоб «Україна починається з тебе».

В Григорівському навчальному закладі в цей день вся шкільна родина одягнувшись у вишиванки, взяла участь у творчій майстерні «Зроби вишиванку своїми руками», діти зустрілися з місцевою майстринею вишивки Емою Хомою, взяли участь у вікторині «Вишиванка – код нації».

У Миролюбівському ліцеї відбулася презентація виставки "Україна вишивана", де були представлені старовинні вишиті рушники, сорочки, серветки, проведено фотоконкурс "До лиця тобі вишиванка" та годину спілкування "Вишиванка - код нації, магія символів та знаків".

В Костуватській гімназії проведено вікторину "Народжені у вишиванці", виставку малюнків "Україна моя вишивана", майстер - клас "Як зробити китички для вишиванки" та флешмоб "З Україною в серці!", виготовлено фотоальбом "Найкраще фото у вишиванці" та оформлено фотозону. 

Колектив Обухівського ЗДО разом з вихованцями з самого ранку долучилися до святкування Дня вишиванки з ранкової гімнастики у вишиванках. Далі  пройшов конкурс  «Найкраще фото» у вишиванці, в якому діти залюбки взяли участь. Діти подивились відео «Звідки взялась вишиванка», провели інтегроване заняття з малювання «Українська вишиванка», відвідали Новомар’ївську сільську бібліотеку, де дітей привітно зустріла та поглибила знання про українські традиції та звичаї, розповіла про народні символи, які є оберегом українського народу, бібліотекар Тетяна Ковтуненко. Діти з цікавістю слухали вірші та оповідання про українську вишиванку,  розгадували загадки та незважаючи на свій незначний вік створили свої перші вишиванки. 

В Костуватському дошкільному закладі колективом та дітьми закладу було підготовано та проведено дефіле «Я у вишиванці», де діти, батьки, працівники закладу показали на фоні краєвидів села не тільки фото у красивих вишиванках, а й красу та неповторність наших дітей. А на завершення свята батьки і діти з задоволенням долучилися до частування смаколиками. 

У Ганнівському та Михайло-Жуківському дошкільних закладах пройшли заходи, в яких діти ознайомилися з історією української вишивки, читали вірші, робили аплікації з українською символікою та  спільні фото у вишиванках.

Як добре, що у нас є ще одне свято, яке об’єднує всіх українців. Проводячи такі заходи ми вчимо дітей пам’ятати про своє коріння, виявляти бажання гідно носити вишиванки, любити Україну, єднатися, бо ми всі – одна родина. Бережімо, пам’ятаймо та пропагуймо українську вишиванку, єдину та неповторну, адже ми українського роду, а йому нема переводу.