Податкова інформує

Про звірку даних для фізичних осіб – власників нерухомості


Братська ДПІ нагадує, що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:  

- нарахованої суми податку;  

- розміру ставки податку;  

- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;  

- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;  

- права на користування пільгою із сплати податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).  

Норми встановлені п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України. 


Якщо не вистачає стажу до пенсії, як можна його докупити?


З таким питанням останній час часто звертаються громадяни. Працівниками інспекції надаються  роз’яснюється щодо  можливості скористатися добровільним страхуванням.  Так, на тижні, відбулася телефонна «гаряча лінія» для платників податків. Відповідала на запитання платників головний державний інспектор Наталія Уржуховська.

Громадянам, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії, можна його докупити. Для цього їм необхідно звернутись із заявою до податкової служби за місцем своєї реєстрації та  укласти договір добровільної участі в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні.  Необхідний стаж можна докупити одноразово, сплативши всю суму єдиного внеску за необхідний період, або ж укласти договір не менше ніж на рік і сплачувати внески поступово, набуваючи страховий стаж.

При одноразовій сплаті сума єдиного внеску за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт два. У 2023 році така сума становить 2948 гривень за місяць. 

Одноразова сплата єдиного внеску здійснюється однією сумою за весь період, за який необхідно «докупити» стаж,  протягом 10 календарних днів з моменту підписання договору. Якщо ж договір укладається на рік, то щомісячна плата єдиного внеску сплачується у розмірі не меншому від мінімального в сумі 1474 грн.

Докупити страховий стаж можна лише за ті періоди, коли  громадянин не був працевлаштований та не був приватним підприємцем. Фізичні особи – підприємці, які під час військового стану були застраховані,  але скористались пільгою  і не сплачують єдиний внесок,  докупити страховий стаж не зможуть.

Для укладання договору про участь у системі добровільного страхування, громадянам потрібно подати до ДПС за місцем реєстрації платника заяву встановленої форми, копію трудової книжки, довідку форми ОК-5 та копію документу, що засвідчує особу.

Окрім цього, Наталія Уржуховська розповіла платникам про можливості пошуку актуальних роз’яснень у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС та про електронні сервіси ДПС.