Пам’яті жертв голодоморів

Щороку в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів

Цього року, як і минулого, вшанування в Україні відбуваються в умовах повномасштабної війни. Запроваджені заходи безпеки вносять обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам’яті жертв голодоморів.

Нині серед живих залишились надзвичайно мало тих, хто пережив Голодомор 1932 – 1933 років і голод 1946 – 1947 років. До того ж вони, як люди похилого віку, потребують уваги рідних і близьких. День пам’яті жертв голодоморів став ще однією можливістю приділити увагу та надати підтримку тим, хто сьогодні потребує нашого піклування. Їхні записані спогади, пам’ятки минулого, що вони зберігають, зміцнюють пам’ять роду і національну пам’ять. Наше завдання зберегти і передати цю пам’ять наступним поколінням, зберегти історію живою.

Жителі громади увечері в суботу долучилися до акції «Запали свічку», запаливши свічки у вікнах своєї домівки чи біля пам’ятних місць пам’яті жертв голодоморів.

У заходах до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів на центральній садибі та старостинських округах громади взяли участь педагогічні та учнівські колективи,  працівники сільської ради, старости.

Активно долучилися до заходів по вшануванню пам’яті жертв голодоморів навчальні заклади громади. 

Учні Кам’яно-Костуватської початкової школи обговорили питання: У чому ми зараз бачимо цінність хліба? Що означає для нас хліб тепер, чим він був для людей 1932-1933рр? Як у родині заведено поводитися з хлібом? З паперу вирізали голубів, як символи душ людей та запалили свічку пам’яті.

Учні Новомар’ївського ліцею разом з педагогами  поклали квіти та свічки до пам’ятного знаку в с. Новомарївка та взяли участь у заході памяті  «Голодомор. Ми памятаємо!».

Тематичний захід проведено в Миролюбівському ліцеї, під час якого запалили свічки памяті та хвилиною мовчання вшанували память померлих від голоду.

В сільських бібліотеках громади були оформлені тематичні виставки та перегляди літератури, а в Костуватській бібліотеці пройшла година - реквієм " Страшні роки для України".

В цей скорботний день в громаді всі учасники заходів принесли до пам’ятних знаків свічки, лампадки, квіткові композиції, долучилися до хвилини мовчання та Всеукраїнської акції «Запали свічку».

Ми памятаємо!