Укрпошта інформує

Розміщуємо для означення офіційну відповідь директора Миколаївської обласної дирекції AT «Укрпошта»

Т. Фесько, сільській голові Новомар’ївської селищної ради, вул. Д. Галицького, 24, Братського району, с. Новомар’ївка, 55424

Шановна голова!

Інформую, що наразі триває впровадження проекту «Пересувне відділення поштового зв’язку».

Основне: ні про яке закриття відділення мови не йшло та не йде. Робота відділень сільської мережі буде трансформована наступним чином:

Доцільність введення проекту

Укрпошта - це чи не єдина компанія, що працює у маленьких селах нашої Держави. Банки, аптеки, магазини припиняють працювати у селі через скорочення кількості людей та, відповідно, падіння обсягів бізнесу. У зазначених селах AT «Укрпошта» також не має обсягів роботи, які б покривали необхідні витрати: гідні зарплати листоношам, ремонти відділень тощо. Як національний поштовий оператор, ми зобов’язані надавати послуги населенню незалежно від того, чи рентабельно це для AT «Укрпошта». Водночас, AT «Укрпошта» є приватним акціонерним товариством і не утримується за рахунок коштів держаного бюджету, тож, самостійно визначає економічну доцільність впровадження проектів. AT «Укрпошта» - це єдиний зв’язок зі світом цих маленьких сіл, тож ми беремо на себе відповідальність залишити пошту у селі у будь-якому випадку. Запровадження проекту пересувні відділення і є тим самим єдиним правильним рішенням, яке дозволить залишити пошту у селі, покращити сервіс, забезпечити гідну заплату працівникам та оновити інфраструктуру.

Про проект

Пересувне відділення поштового зв’язку (ПВПЗ) - це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає у населені пункти з невеликою кількістю жителів. Бригада пересувного відділення у складі трьох осіб (листоноша ПВПЗ, начальник ПВПЗ та водій-супроводжувач) доставляють ліки, періодику й посилки, приймають оплату за комунальні платежі, приймають та виплачують перекази тощо. Тобто пересувне поштове відділення надає весь спектр послуг, що і стаціонарне відділення. У рамках проекту передбачена автоматизація всіх процесів, тому обслуговування клієнтів буде зручнішим. Завдяки пересувним відділенням у селах розвивається малий бізнес — можна відправляти свої товари поштою у будь-який куточок країни та за кордон. Перехід до формату пересувних відділень дозволяє співробітникам працювати на 0.7-1,0 ставки та заробляти у середньому на 70% більше ніж зараз. До того ж значно поліпшуються умови праці: якщо раніше листоношам потрібно було пішки чи на велосипеді долати великі маршрути з кореспонденцією, товарами та грошима, то тепер вони працюватимуть у комфортному автомобілі з водієм-супроводжувачем. що набагато безпечніше.

Принципи роботи

З запровадженням пересувного відділення AT «Укрпошта» залишається у кожному населеному пункті при цьому змінюючи свій формат на більш сучасний. Замість того, щоб обслуговувати клієнтів у напівзруйнованих старих будівлях AT «Укрпошта» відкриє точки присутності та обслуговуватиме клієнтів з новеньких сучасних авто прямо біля дому. Коли авто пересувного відділення приїздить до населеного пункту начальник відділення залишається у точці присутності. Точка присутності - це власне або надане AT «Укрпошта» у користування чи оренду приміщення у селі, у якому начальник пересувного відділення зможе надавати клієнтам всі поштові, логістичні та фінансові послуги за визначеним у населеному пункті графіком. У цей же час листоноша та водій-супроводжувач доставляють ліки, продукти та інші замовлення клієнтів до їхніх будинків. Після закінчення робота за графіком авто пересувного відділення приїжджає до точки присутності та забирає начальника, щоб їхати у наступний населений пункт.

Графік роботи пошти буде розраховано для кожного населеного пункту відповідно до обсягів роботи. Досвід показує, що кількість днів роботи пошта у селі залишається майже на тому ж рівні, що і до впровадження проекту. Частота заїзду до населених пунктів залежить від кількості населення в населенном пункті (один раз на тиждень, двічі, тричі, або більше в залежності від обсягів бізнесу кожного окремого населеного пункту). За необхідності графіки роботи у селі можуть бути переглянуті та адаптовані до потреб клієнтів.

Про роботу з передплатою та доставку пенсій

Передплата - один з ключових напрямків бізнесу Укрпошти. Тому зі свого боку ми зацікавлені у тому, аби надавати цю послугу і надалі, тому запровадили ряд активностей спрямованих на збереження: запуск онлайн-передплати, система мотивації" співробітників для промоції передплати серед клієнтів, організація акцій з цінними призами для передплатників.

З запровадженням проекту пересувних відділень передплатити та отримати періодику можна буде не виходячи з дому. Авто пересувного відділення з листоношею та начальником пересувного відділення приїжджатиме до кожного населеного пункту’ району. Листоноша бригади приходитиме до дому клієнтів та пропонує ознайомитись з каталогом передплат, допоможе заповнити заявку, прийме оплату та доставить періодику по графіку’ роботи пересувного відділення. Умови надання послуг з передплати надаватимуться якісно та вчасно, адже Укрпошта зацікавлена у збереженні кількості передплат: це вагома частина бізнесу компанії.

Доставка пенсій та соціальних виплат чи не найзатребуваніша послуга Укрпошти у селі. Після прийняття Кабінетом Міністрів постанови №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» ми знаходимось у постійному діалозі з усіма причетними, аби продовжувати приносити пенсії прямо до домівок наших клієнтів.

Впровадження пересувних відділень в Україні

Проект стартував у 2018 році у Чернігівській області зі 130 авто пересувних відділень. У 2020 році 500 пересувних відділень запрацювали ще у 6 областях України: Київській, Одеській, Херсонській, Чернівецькій, Закарпатській та Черкаській областях. У 2021 році пересувні відділення запустять ще у 17 областях України і загалом послуги надаватимуть 2500 мобільних бригад по всій Україні. У Миколаївській області зараз йде підготовча робота до запуску 90 пересувних відділень: визначення населених пунктів, де зміниться формат обслуговування, розрахунок графіків роботи відповідно до потреб клієнтів та навантаження пошти тощо. Інформацію про впровадження пересувних відділень в Україні та його переваги можна знайти на сторінці проекту на сайті Укрпошти https://ukrposhta.ua/ua/peresuvni-viddilenja.

Враховуючи вищевикладене, у мешканців сільської місцевості не має будь-якої необхідності в переведені отримування своїх пенсій через карткові рахунки банків та переведені сплати платежів через будь-які банківські установи. Перелік та кількість надаваємих послуг послуг Укрпоштою залишається незмінним.

Буду радий відповісти на Ваші питання!