День боротьби зі СНІДОМ

               Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятим в 1988 році, проводиться Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Ця подія змушує людей робити кроки щодо поширення у суспільстві через ЗМІ правдивої інформації про СНІД, поліпшення якості медичної, юридичної та соціальної допомоги, яка надається особам з ВІЛ, про боротьбу із запереченням існуючої проблеми і дискримінацією ВІЛ-інфікованих. Це можливість проявити солідарність з більш ніж 40 мільйонами людей, які сьогодні живуть з ВІЛ та СНІДом, привід згадати людей, які вже померли від цієї страшної хвороби.

       ВІЛ-інфекція (вірус імунодефіциту людини) – інфекційне хронічне захворювання, яке характеризується ураженням імунної системи, що приводить до її повільного руйнування. Самою пізньою стадією ВІЛ – інфекції є синдром набутого імунодефіциту (СНІД), який розвивається у людини через 2-15 років на тлі вираженого імунодефіциту.

       На сьогодні інформаційні кампанії в ЗМІ стали головним джерелом інформації для молодих людей про способи запобігання від СНІДу. Про те, що така інформація затребувана, свідчать численні заходи, організовані студентськими та профспілковими організаціями, які приурочені до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

       Проведення заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом допомагає у залученні коштів для реалізації лікувально-профілактичних програм. Маніфестації та ходи зі свічками, театральні вистави, поетичні читання, конференції, брифінги, дискусії, художні виставки, конкурси плакатів, профілактичні кампанії в ЗМІ, концерти за участю знаменитих діячів культури, спортивні змагання серед видатних спортсменів - все це невід"ємні заходи, які традиційно організовуються з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом протягом уже майже трьох десятиліть.

 

До заходів долучилися вихованці навчальних закладів Новомар’ївської сільської ради