Старий Новий рік

Сію, сію, посіваю,

з Новим роком Вас вітаю

На щастя, на здоров’я,

на Новий рік!

Зимові свята наповнені веселощами, очікуванням щастя і благополуччя. І святкування Старого Нового року в низці зимових свят відіграє важливу роль, оскільки святкується так само весело, як і Новий рік. За українськими традиціями, саме в Старий Новий рік ряжені в образах Василя, Маланки та бешкетниці – Кози колядують, щедрують і віншують людям мир, добробут та злагоду в новому році, засівають на багатий врожай і достаток.

На добрі слова, обрядові дійства були щедрими цього року вулиці Новомар’ївської громади. Самодіяльні артисти, в традиційних народних традиціях, співали обрядових пісень, жартували та показували обрядові дійства.

У щедрівках зі своїм неодмінним приспівом «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров`я» висловлюється побажання багатого врожаю, добробуту, приплоду худоби, доброго роїння бджіл.

Господарі щедро винагороджували засівальників гостинцями й грішми, бо вважають, що з Новим роком до оселі приходить все нове та бажане, тому всі намагалися бути радісними, веселими і добродушними,  адже, як зустрінеш Новий рік, так і проживеш!

Коляда 2022

Коляда 2022(2)

Коляда 2022(3)

Коляда 2022(4)