Здорове харчування

Здорове харчування є одним з визначальних факторів розумового розвитку, фізичної активності та хорошої успішності дітей шкільного віку.

Правильне харчування підвищує опір організму до інфекційних захворювань та інших несприятливих факторів навколишнього середовища. Одним з основних завдань сучасної освітньої політики при організації навчально-виховного процесу є збереження здоров"я та формування здорового способу життя у підростаючого покоління. При цьому важливе значення має організація харчування учнів у навчальних закладах, дотримання фізіологічних та санітарних норм, забезпечення продуктами натурального походження з високою харчовою і біологічною цінністю, формування у шкільні роки відповідального ставлення дітей до власного здоров"я та вироблення навичок здорового способу життя, формування культури харчування з ранніх дитячих років. Саме з цією метою в Україні проводиться робота  з реформування системи харчування у навчальних закладах.

Одна з головних вимог до харчування школярів - його оптимальність і збалансованість. Тому, при складанні меню, в Новомар`ївській громаді проведена значна робота по врахуванню потреб дитячого організму, пов"язаного з його розвитком, з підвищеним фізичним або емоційним навантаженням. До меню школяра передбачено включення продуктів, що містять білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінерали і мікроелементи, відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров`я України.

Впровадження здорового харчування здійснюється у всіх навчальних закладах громади. Сільський голова Тамара Фесько 17 січня відвідала Новомар`ївський опорний навчальний заклад, де перевірила стан організації харчування відповідно до нових стандартів, відзначивши належну організацію цієї роботи.

Шановні батьки! Якщо враховувати поради щодо правильного харчування для школярів, то ваша дитина буде добре вчитися, при цьому варто пам"ятати, що повноцінне харчування наших дітей у найвідповідальніший період їх формування і росту особистості - це головний шлях до здоров"я нації.