Розглянуто питання зайнятості населення

 

Співпраця територіальної громади зі службою зайнятості базується на партнерських відносинах та є одним із найголовніших напрямів на шляху досягнення зайнятості усіх верств населення, тому 18 січня відбулася робоча зустріч Новомар`ївського сільського голови Тамари Фесько з директором Братської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Наталією Фабриковою.

В ході зустрічі Наталія Фабрикова проінформувала сільського голову про послуги та можливості служби зайнятості, стану ринку праці, організацію громадських робіт, надання профорієнтаційних послуг.

Особливу увагу було приділено питанню організації громадських робіт та залучення  на ці цілі коштів служби зайнятості та територіальної громади. Слід зазначити, що організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, є одним із перспективних напрямків діяльності. Щороку безробітні виконують роботи суспільно корисної спрямованості, які відповідають потребам територіальної громади та сприяють її соціальному розвитку. Таким чином громадські та тимчасові роботи є економічно вигідними для всіх сторін задіяних в цих процесах. Для шукачів роботи –це мотивація до праці, джерело додаткового прибутку, засіб переходу до постійного працевлаштування. А для роботодавців додаткова робоча сила до виконання нагальних робіт.

Наталя Фабрикова також зупинилася на питанні надання державою безробітним членам малозабезпечених сімей фінансової допомоги на започаткування власного бізнесу. Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей.

Нова бюджетна програма – це нові можливості для територіальних громад, для зайнятості населення, створення нових робочих місць, поповнення місцевого бюджету податками від нових бізнесів, залучення додаткових інвестицій у громаду.

Державна допомога на започаткування власного бізнесу є безвідсотковою та складатиме до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн). Ці кошти надаються у безготівковій формі і можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути. Але сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.

Повертати кошти державі не потрібно, якщо сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, або якщо підприємець працевлаштує у перший рік своєї роботи ще двох безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості.

Участь у новій бюджетній програмі можуть взяти непрацюючі малозабезпечені, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям і зареєстровані як безробітні. Щоб отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, малозабезпеченим потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання.

Також, в ході зустрічі обговорили питання подальшої співпраці з питань легалізації зайнятості населення ОТГ. Саме легалізація робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є підґрунтям для поліпшення добробуту населення та основним джерелом наповнення бюджету громади. Тому дуже важливо, щоб кожна людина, яка працює, була оформлена на законних підставах.

Зустріч була конструктивною, оскільки сприятиме подальшій співпраці громади та служби в питаннях зайнятості населення.