До відома одноосібників!

Нагадуємо Вам, що  31 липня 2021 року закінчується кампанія декларування доходів, одержаних фізичними особами за минулий рік. Відповідно до норм Податкового Кодексу України ( далі ПКУ) подавати податкові декларації про майновий стан і доходи повинні одноосібники, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують дохід від продажу сільськогосподарської продукції (п. 165.1.24, 165.1 ст. 165 ПКУ).

Крім того, за отримання у 2021 році доходів від здавання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець (громадянин – одноосібник) визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року річній Декларації та сплачує податок на доходи фізичних осіб (далі ПДФО) із таких доходів за своєю податковою адресою.

Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню ПДФО  за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Порушення податкової дисципліни тягне за собою накладення штрафів! 

Платники податків несуть відповідальність, передбачену нормами Податкового Кодексу, зокрема, у разі подання податкової декларації з порушенням граничних термінів або неподання податкової декларації, застосовується штрафна санкція, передбачена пунктом 120.1 статті 120 ПКУ ( накладання штрафу в розмірі 170,00 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання) та адміністративна відповідальність – штрафна санкція, передбачена ч.1 ст.164-1 КУпаП, в т.ч. за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання тягне за собою накладення штрафу від 1 тисячі до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000,00 грн. до 34000,00 грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Так як за даними Земельного кадастру за Вами рахується земельна ділянка (пай) наголошуємо на необхідності декларування доходів від його обробітку.

Враховуючи зазначене, Вам необхідно у термін до 20.07.2022 року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2021 рік до Братської ДПІ або сільської ради. З 01.08.2022 року будуть нараховуватися штрафні санкції. ____________________________________________________________________

                                   Новомар’ївська сільська рада