До відома населення!


Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, в Україні введено воєнний стан з 05 години 30 хвилин 2022 року строком на 30 діб. В подальшому строк дії воєнного стану в Україні продовжено, останнього разу Указом Президента України від 17.05.2022 № 341/2022, з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб. 

Законом України «Про правовий режим воєнного стану» передбачено можливість запровадження та здійснення ряду заходів правового режиму воєнного стану військовим командуванням разом із військовими адміністраціями самостійно або із залученням органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. 

Зокрема, пунктом 5 частини 1 статті 8 вказаного закону передбачено можливість запровадження комендантської години (заборони пересування у певний час доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень), а також встановлення спеціального режиму світломаскування. 

Відповідно підпункту 5 пункту 3 «Порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2020 р. № 573, світломаскування, це приховування від спостереження повітряним і наземним противником світлових де маскувальних ознак діяльності військ, військових об'єктів, а також населених пунктів, об'єктів економіки та державного управління. Більш детально заходи світломаскування розкрито пунктами 17, 18, 19 вказаного Порядку. 

Пунктом 6 Розпорядження Вознесенської районної військової адміністрації Миколаївської області на території району запроваджено світломаскування в режимах часткового або повного затемнення. 

Звертаємо увагу на безумовній необхідності дотримання режиму світломаскування в умовах продовження військової агресії Російської Федерації проти України, в тому числі з застосуванням засобів ураження об'єктів інфраструктури України за допомогою засобів ракетної зброї та зброї військово-повітряних сил.