День Української Державності

День Української Державності, який вперше відзначається в Україні 28 липня, вбачає вшанування та утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, історії нашої культури, нашої самобутності, традицій та звичаїв, захисту національних інтересів України.

Відзначення цього державного свята почалося в Новомар'ївській громаді, у всіх її старостинських округах о 10 годині з підняття Державного Прапора України під звучання Державного Гімну України, слова якого: «Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці…», - сьогодні, як ніколи, є актуальними.

В с. Новомар’ївка Державний Прапор України підняли сільський голова Тамара Фесько та начальник 5 відділу Вознесенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, депутат Вознесенської районної ради,  підполковник Ігор Амєлін.

Зі словами вітань до присутніх на заходах на центральній садибі звернулася Новомар’ївський сільський голова Тамара Фесько та старости в старостинських округах. 

У своєму виступі Тамара Фесько зазначила, що з метою збереження національних традицій та враховуючи, що ЮНЕСКО 1 липня внесла український борщ до списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує охорони, і український борщ є невід'ємною частиною життя української родини та громади, було вирішено запросити на свято не тільки жителів громади, а й людей, які внаслідок воєнних дій переселилися до нас з регіонів України, де ведуться бойові дії, на «свято українського борщу», з незмінними його атрибутами, пампушками з часником та українським салом. Тобто, було вирішено пригостити людей нашим автентичним борщем, проявити свою гостинність, познайомити з особливостями нашої кухні та традицій.

В с. Новомар’ївка була оформлена виставка української вишивки та фотозона - створена з квітів карта України, на фоні якої фотографувалися дорослі та діти.

А школярі, разом з педагогами Новомар’ївського опорного закладу, організували виставку - продаж різноманітних виробів, зібрані кошти від якої, в сумі 2 тис. гривень, будуть направлені на підтримку Збройних Сил України.

Смачним борщем, бутербродами з салом, пампушками пригощали односельців, внутрішньо переміщених осіб, всіх бажаючих на центральній садибі громади та в кожному з старостинських округів.

Всі старостинські округи підійшли до цієї справи з усією відповідальністю, видумкою, у кожного була своя родзинка в проведенні свята, але загальним лейтмотивом стало підкреслення єдності нашого народу, прояв гостинності та бажання підтримати людей, які проживають поруч з нами, бо ми єдина сім’я і єдиний народ.

Новомар’ївська сільська рада висловлює велику вдячність старостам старостинських округів, працівникам освіти і культури,  всім, хто готував заходи, варив борщі, пік пампушки та хліб, пригощав людей, вклав вміння, видумку, душу у підготовку та відзначення в громаді Дня Української Державності.

Бо ми живемо майбутнім, шануємо традиції, нашу історичну та культурну спадщину, допомагаємо ближнім і нашим воїнам, і бережемо Україну разом!