Боротьба з карантинними бур'янами - необхідність

Для забезпечення сприятливого екологічного та санітарного стану сіл громади, збереження здоров'я і зменшення захворюваності людей на алергійні хвороби, звертаємо увагу на необхідність боротьби з карантинними рослинами та бур’янами поблизу своїх садиб, на прилеглих і закріплених територіях, земельних ділянках та полях.

На сьогодні самим масовим бур’яном є амброзія, у період цвітіння якої на захворювання страждає велика кількість населення, що призводить до втрати працездатності.  

Крім того, амброзія засмічує посіви різних сільськогосподарських культур, сади, присадибні ділянки. 

Незважаючи на обізнаність про шкоду карантинних бур’янів, окремі суб’єкти господарювання безвідповідально ставляться до необхідності боротьби з ними.

Згідно зі ст. 12 Закону України «Про карантин рослин», землекористувачі та власники земельних ділянок повинні виконувати фітосанітарні правила та здійснювати фітосанітарні заходи у межах прилеглих та закріплених територій, сприяти проведенню карантинних заходів.

З метою боротьби із карантинними рослинами та бур’янами, зокрема з амброзією, Новомар’ївською сільською радою організовано роботу комісії по контролю за дотриманням громадянами та землекористувачами заходів щодо боротьби з карантинними бур’янами.  

5 вересня, комісія в складі: першого заступника сільського голови Наталії Глаголенко, депутата сільської ради Ніни Смочко та спеціаліста – землевпорядника Людмили Гончарової працювала на території Ганнівського старостинського округу, де були зафіксовані факти недотримання власниками земельних ділянок вимог карантинного законодавства, технології обробітку грунту, агротехнічних заходів догляду за посівами, правильного чергування культур у сівозміні, що призвело до розповсюдження амброзії. 

За результатами роботи комісії до власників земельних ділянок будуть вжиті заходи відповідно до чинного законодавства, поскільки чистота навколишнього середовища та здоров'я людей ? проблеми, у вирішенні яких не можна стояти осторонь. 

Тому звертаємося до мешканців територіальної громади, керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, установ, організацій, закладів освіти, культури, охорони здоров’я з проханням взяти участь у виконанні заходів щодо боротьби з карантинними рослинами, та не допускати подальшого розповсюдження цих бур’янів на території населених пунктів громади, бо лише спільними зусиллями ми зможемо подолати цей карантинний бур’ян.