Громада долучилася до Всесвітнього тижня прибирання

Новомар’ївська громада долучилася до Всесвітнього тижня прибирання, розпочавши його з Дня «цифрового прибирання», під час якого в навчальних закладах громади пройшли тренінги для учнів закладів освіти «Цифрове прибирання: безпека дітей в інформаційному просторі».

13 вересня для учнів 5 класу Новомар’ївського опорного навчального закладу його провів заступник Новомар’ївського сільського голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Закусілов.

Зі вступним словом до учасників тренінгу звернулася Новомар’ївський сільський голова Тамара Фесько, наголосивши на  важливості «цифрового прибирання», закликавши дітей позбутися непотрібної інформації на смартфонах, ноутбуках, планшетах, флешках, бо видалення такого цифрового сміття звільнить в смарт-пристроях місце для зберігання даних, прискорить роботу пристроїв і, в результаті, заощадить дорогоцінний час.

Анатолій Закусілов в доступній формі звернув увагу дітей на те, що від початку війни кількість фейків, дезінформації та інформаційного сміття збільшилася в десятки разів, тому  видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів дозволить розвантажити свої телефони, прибрати цифрові відходи: старі файли, дублікати фотографій, завантажені відео, невикористовувані програми, які ховаються в кутах пристроїв. 

Було наголошено, що слід зайнятися нашим цифровим життям і видалити всю необов’язкову інформацію з пристроїв в рамках Дня «цифрового прибирання»!