Забезпечення прав дитини в Україні за допомогою послуги «єМалятко»

У Братській районній філії Миколаївського ОЦЗ для шукачів роботи, які перебувають на обліку відбувся семінар за участю  Начальника Братського районного відділу державної реєстрації  актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Н.М.Щербина. Метою семінару, було проінформувати присутніх про послугу єМалятко, яку можна отримати через портал «Дія». Дана інформація актуальна, оскільки на даний час мала кількість людей обізнана про можливість отримати послуги єМалятко через портал «Дія».

Отримати послуги за допомогою єМалятко, можливо через портал «Дія», можна самостійно замовити послугу «єМалятко» та отримати комплекс послуг лише за однією заявою у будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану  України, а також можна:

   - звернутись до адміністратора послуги «єМалятко» безпосередньо в пологовому будинку ;

   - звернутись до адміністратора послуги «єМалятко»  в Центрі надання адміністративних послуг(ЦНАП);

   - звернутись до адміністратора і відділі державної реєстрації актів цивільного стану( ДРАЦС) за місцем народження дитини чи місцем  реєстрації батьків.

Які послуги можна замовити при  реєстрації народження за допомого є

Всього можна замовити 9 послуг, потрібних при народженні дитини. Дві з них є базовими (обов"язковими), 7 надаються на вибір батьків.

Базові послуги:

         1) державна реєстрація народження;

         2) визначення походження дитини.

Послуги на вибір:

 -  призначення допомоги при народженні;

 -  реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;

 - присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);

 -  визначення належності дитини до громадянства України;

 -  реєстрація місця проживання дитини;

 -  призначення допомоги багатодітним сім’ям;

 -  внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів.

Також на семінарі було зазначено про документи, які необхідні батькам для отримання такої послуги.

Підсумовуючи викладене, молоді батьки можуть при державній реєстрації народження дитини одночасно замовити всі послуги, які надаються державою при народженні дитини в одному місці, а не оббивати пороги всіх установ і організацій для оформлення тих чи інших документів, що погодьтеся, особливо важливо в період пандемії. До речі, Братський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) надає таку послугу,і навіть у січні 2021 року вже двоє дітей зареєстровано саме за допомого єМалятко.

Семінар пройшов інформативно під час якого також було Наталею роздано інформаційні матеріали. Планується й на далі продовжувати співпрацю в інформуванні шукачів роботи про дану послугу.