Нові правила щодо дотримання

габаритно-вагового контролю на дорогах

та відповідальність за їх порушення

Законами України від 03 червня 2021 року № 1534-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», який набирає чинності з 01.10.2021 року

(далі - Закон 1534 ) та від 29 червня 2021 року № 1582-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» (далі - Закон 1582), з 01 жовтня 2021 року встановлюються нові правила щодо дотримання габаритно-вагового контролю на дорогах та відповідальності  за їх порушення. Закон розроблено з метою недопущення руйнування автомобільних доріг, поліпшення стану  безпеки дорожнього руху, зменшення кількості ДТП та збереження життя i здоров"я людей.

Законами передбачено такі штрафи:

·        за перевищення габаритно-вагових норм на 5-10% штраф складе 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн), при перевищенні норм на 10-20% штраф зросте до 1000 мінімумів (17 000 грн), на 20-30% - 2000 неоподатковуваних мінімумів (34 000 грн), понад 30% - 3000 мінімумів (51 000 грн);

·        ухилення або відмова від проходження габаритно-вагового контролю, а також перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини дороги, розташування транспортних засобів на проїзній частині, вчинення правопорушень в зоні габаритно-вагового контролю спричинить накладення штрафу в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000 грн).

Штраф за невиконання вимог працівників Укртрансбезпеки про зупинку транспортного засобу в розмірі 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів (51 000 грн.) тепер буде платити власник, а не водій транспортного засобу.

 

Також аналогічний за розміром штраф вводиться за внесення вантажовідправником недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної.

У свою чергу за невиконання законних вимог посадових oci6 Укртрансбезпеки встановлений штраф у розмірі 50-150 неоподатковуваних мінімумів доходів (850-2550 грн).

Додатково наголошуємо, що відповідно до норм Закону (ст. 1322 КУпАП) відповідальність за внесення недостовірних відомостей про масу вантажу

до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж покладається на вантажовідправника та тягне за собою накладення штрафу в розмірі трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 000 грн).

Додатково повідомляємо, що розпорядженням голови облдержадміністрації від 09.06.2021 № 323-р створено робочу трупу з питань організації якісної роботи пересувних пунктів габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах загального користування Миколаївської області до складу якої увійшли

представники облдержадміністрації, Управління Служби безпеки України в Миколаївській області, Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, Управління патрульної поліції в Миколаївській області, Головного управління Державної податкової служби у Миколаївській області, Управління Держпраці у Миколаївській області, Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, Служби автомобільних доріг в Миколаївській області, та ДП «Агенція місцевих доріг Миколаївської області».

Таким чином, на основних шляхах, які ведуть до м. Миколаєва, з 01 жовтня 2021 року у цілодобовому режимі роботи функціонуватимуть 5 пересувних габаритно-вагових комплексів. До роботи пересувних ГВК спільно із співробітниками Укртрансбезпеки та Патрульної поліції, працюватимуть співробітники вищезазначених контролюючих органів i виконавчої влади.