У МАКІТРИНІЙ БАЛЦІ ЗУСТРІЛИСЯ СУЧАСНІ КОЗАКИ Й КОЗАЧКИ

Наш братський край  багатий  історичними місцями, мальовничими  урочищами,  людьми та їх досягненнями.

Маємо й славну козацьку історію, бо свого часу  в наших краях  було багато козацьких поселень. І козаки відважно ставали на захист рідної землі.

Неподалік Прищепівки є Макітрина балка. За легендою, саме тут відбувся двобій кам’януватського козака Микити Орла з турком Махмудом.  Ніяк не міг турок  подолати українського велетня. А  козаки з нього насміхалисяя: «Мало каші з’їв!».

Тож і варили йому  підлеглі ту кашу, але не було  посуду великого, то  видовбали вони у скелі велику ступку  і товкли в ній  пшоно та варили кашу, поки  Махмур, з’ївши сім пудів,  вийшов на  двобій,  натужився, і… луснув.

Саме в цьому місці - у Макітриній балці в минулу п’ятницю, 22 жовтня, відбувся  дуже незвичний, ексклюзивний, захоплюючий  і цікавий захід, присвячений Дню українського козацтва та Дню захисників і захисниць України, ініційований та організований Новомар’ївською сільською радою. Звичайно ж, найбільше подбала про  те, щоб все пройшло на рівні, староста Кам’янокостуватського старостинського округу Антоніна Козакевич, дякуючи якій вперше на Братщині було встановлено туристичній аншлаг «Макітрина балка»  у  цьому історичному місці.

 

Прибула голова сільської ради Тамара Фесько, її заступники Наталія Глаголенко, Олена Маєр, керуюча справами Галина Соловйова, начальник відділу освіти Світлана Гірієнко та спеціаліст цього ж відділу Вікторія Галата, старости  старостинських округів Володимир Швед, Олександр Бондаренко, представники К-Костуватського старостинського округу, військовий комісар Ігор Амєлін, старшокласники Новомар’ївського, Миролюбівського та Ганнівського навчальних закладів зі своїми вчителями, воїни АТО Володимир Кулик та Ігор Козакевич, запрошені на свято вихованці  клубу «Хвіст дракона» зі своїм тренером Анатолієм Коршуновим.

Біля скелі зі ступкою було встановлено прапор України та стенд з іменами  земляків, які загинули в зоні АТО і пам"ять  про яких свято шанують. Це Григорій Береговенко та  Віталій Нароженко з  Костуватої, Володимир Бабич з Григорівки та  Василь Курдов з Ганнівки.

Господиня заходу Антоніна Козакевич піднесла хліб-сіль голові  Новомар’ївської сільської ради Т.М.Фесько.

Сердечно привітала всіх Тамара Фесько,  відзначила, що  це місце історичне, тут   зберігся навіть зараз запах козацького степу  і полину, запах  козацької слави і  волі.

 

Про історичну цінність Макітриної балки  та інших місць Братщини була розповідь з моїх вуст та щира подяка за підтримку у розвитку  туризму А.А.Козакевич.

Старшокласник з Новомар’ївки Артур Коваленко прочитав легенду про Макітрину балку. Доповнила  роповідь про туристичні маршрути рідного краю Людмила Бакуменко.

Юні спортсмени клубу «Хвіст  дракона» Нікіта  Парамієнко та Радомир Чигрин майстерно відтворили бій козака Микити Орла з турком Махмудом, чим викликали  оплески і схвальні відгуки  глядачів. 

Побажав молоді продовжувати славні козацькі традиції, бути справжніми захисниками України воєнком  Ігор Амєлін.

А потім всіх запросили на козацьке частування - кулішем та юшкою,  печеною у вогнищі картоплею, які майстерно приготували на багатті спеціаліст-землевпорядник  Олександр Смочко, секретар, депутат  сільської ради Ніна Смочко, директор будинку культури Наталія Крецу,  техпрацівниця Людмила Тищенко.

 

Молодь була у захваті: прекрасний сонячний день справжнього бабиного літа, скільки пізнавальної та цікавої інформації з історії рідного ркаю, невимовно чарівні краєвиди.  Та  ще й таке щедре козацьке  частування на свіжому повітрі!

Старшокласники спілкувалися, оглядали місцевість, всі побували на скелі, у якій видовбана  ступка і  навіть … пшоно там побачили.

Дорослі ж теж під могутніми дубами, які ростуть у цій балці,  обмінювалися  враженнями, говирили про розвиток туризму на Братщині, про те, що необхідно вчити молоде покоління на  історичних прикладах  їх предків, зокрема й козаків. Адже  все це - наша  історія, яку  потрібно берегти, леліяти, всіляко  сприяти, щоб якомога більше  людей її знали і шанували.

Це – перший такий захід Новомар’ївської сільської ради. І  взагалі перший подібний  захід на теренах Братщини. Пройшов він  дуже вдало. Всі залишилися з масою позитиву та  гарних вражень.

Вже йшла мова і на перспективу. І є тверда впевненість в тому, що дійсно будуть розвиватися і туристичні маршрути, і  більш уваги  приділять вчителі історії  саме рідній Братщині та  місцевостям,  у яких вони живуть разом зі своїми вихованцями.

І тоді – ми віримо в це - продовжиться славний хліборобський  козацький рід, збережуться наші села…