Перше вересня: в навчальних закладах Новомар’ївської громади розпочався новий  навчальний рік


Відчуття, які виникають першого вересня, не можливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства.

День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей: вчителів, учнів, батьків. Свято, яке якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління.

Ось і настав цей день. 1 вересня — День знань і старту нового 2023/2024 навчального року!

На жаль, це свято проходить у воєнний час. Але навіть під час війни наші діти продовжують вчитися, бо саме якісна освіта може укріпити їхнє відчуття і розуміння української ідентичності та підготувати до успішного творення власного життя, власної родини і своєї країни.

При підготовці до нового навчального року вся робота сільської ради, педагогічних колективів була направлена на підготовку шкіл, облаштування класів безпеки, укриттів, ресурсних кімнат, з метою збереження життя і здоров’я дітей, допомоги їм  у подоланні прогалин в знаннях з безпеки і осмислення подій війни, з прагненням підтримати, призвичаїти до щоденного освітнього ритму.

Свято Першого дзвоника відбулося у всіх навчальних закладах громади. Цьогоріч в них навчатиметься майже  500 учнів,  навчання проходитиме за змішаною формою.   В кожному із закладів в урочистостях взяли участь представники сільської ради, які в рамках Угоди про програмне співробітництво  між Представником дитячого Фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні та Благодійною Організацією   «Благодійний Фонд «Вітри змін» у якості гуманітарної допомоги вручили канцелярські набори для всіх першокласників на загальну суму більш як 19 тис. грн. (до кожного дитячого канцелярського набору входить 14 найменувань канцелярської продукції).

Сільський голова Тамара Фесько  зустрілася з учнівським, який складає цьогоріч 68 учнів, педагогічним та батьківським колективом Костуватської гімназії. 

Святково прикрашена школа, вхід до неї, квіти, гомін дітей, які раді бачити однокласників, друзів та вчителів.

Звертаючись до присутніх, сільський голова подякувала педагогічному колективу, технічному персоналу, директору гімназії за прекрасно підготовлений заклад до нового навчального року, звернулася до учнів,  наголосивши: «Сьогодні ви йдете до школи, повертаєтеся до навчання, продовжуєте здобувати освіту. Нехай у Вашому житті завжди буде можливість вчитися і знаходити знання не тільки в шкільні роки, але і в майбутньому!».

  Побажала і учням, і вчителям у новому навчальному році вдалого старту з вірою в Перемогу та вручила першокласникам набори з канцелярським приладдям.

З вітальними словами до присутніх на святі звернулися директор школи Ніна Безпалько, староста Олександр Бондаренко, директор ППАФ «Вікторія» Олексій Степанов, який від господарства вручив першокласникам шкільні рюкзаки з набором всього необхідного канцелярського приладдя та кошики з квітами.

Шкільним дзвоником для учнів Костуватської гімназії дзвонить першокласниця Ольга Шаповалова. На плечі її несе дев’ятикласник Віктор Ткаченко. Дівчинка та юнак дуже горді тим, що їм доручили таку відповідальну місію. 

Не можна не відзначити, що з 1 серпня в Костуватській гімназії почав працювати спортивний гурток з бейсболу, який веде на безоплатній основі викладач Олександр Ремігайло, який співпрацює з Кропивницькою спортивною школою. Для підтримки юних вихованців цей спортивний заклад надав для юних спортсменів спортивну форму та інвентар для занять: біти, ловушки, ігрові м’ячі. У вересні вже планується товаристська зустріч команд з с. Костувате та м. Кропивницький. Бажаємо юним спортсменам та їх тренеру успіхів!

Ну а подарунком дітям від батьків стала поява казкових героїв, яких ті сприйняли з захопленням.

В Новомар’ївському ліцеї свято, в якому взяла участь та звернулася до дітей з вітальним словом заступник сільського голови Олена Маєр, запам’яталося участю волонтера з Данії Яна Андерсона, який вручив канцелярське приладдя, придбане на кошти зібрані трьома дітьми з Америки для допомоги українським дітям.

Як завжди, щемливо пройшли святкові заходи в Миролюбівському та Ганнівському ліцеях, Кам’яно- Костуватській початковій школі та Григорівській філії Новомар’ївського ліцею, де учнів традиційно вітали директори навчальних закладів, вчителі, батьки, старости, представники сільгосппідприємств та сільської ради: керуюча справами Галина Соловйова, начальник служби у справах дітей Альона Калько, секретар сільської ради Ніна Смочко, заступник сільського голови Анатолій Закусілов.


Цей день запам’ятався довгоочікуваними веселими зустрічами, завзятим і дзвінким сміхом, новими цікавими знайомствами і пробудженням спраги до знань.

Отож, дорога шкільна родино громади! 

Вітаємо вас з Днем знань! Нехай у Вашому житті буде можливість вчитися і знаходити знання, ставати сильнішими, мудрішими, добрішими,  відкривати нові істини, пізнавати таємниці природи, досягти своєї мети у житті, зустріти добрих і надійних друзів, ставати гідними патріотами своєї країни.

Дорогі першокласники! Ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна! На цьому шляху є багато проблем і перешкод. Але це частина шляху до Перемоги!

За нами Перемога, за нами правда, за нами майбутнє! 

 Слава Україні!