Рекомендації з організації заходів профілактики грипу та ГРВІ на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форми власності та підпорядкування

Епідемічний сезон 2023 року на території ОТГ Вознесенського району  почався з росту захворюваності на ГРВІ. Тільки за вересень 2023 року захворіло – 2383 особи в т.ч дітей – 1671 особа. 

Грип на території  ОТГ Вознесенського району  в цьому році  не реєструвався.

Грип та ГРВІ дуже легко передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Хвора людина, навіть із легкою формою, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це в середньому 7 днів.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого.

      З метою недопущення ускладнень від захворювань на грип та ГРВІ на підприємствах та установах, необхідно забезпечити профілактичні та протиепідемічні заходи:

- проведення дезінфекційних заходів (вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобів у приміщеннях);

- дотримання нормативних показників температури повітря та наскрізне провітрювання в приміщеннях підприємств, установ та організацій;

- не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання;

- виділити на підприємствах, в установах та організаціях приміщення для тимчасової ізоляції осіб з ознаками захворювання на грип та ГРВІ;

- в разі виявлення працівника з ознаками респіраторного інфекційного захворювання вжити заходів для його ізоляції від здорових осіб;

- обмежити масові заходи в закритих приміщеннях підприємств, установ та організацій;

- забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові рушники, серветки, дезінфекційні та антисептичні засоби тощо);

Щоб захистити себе та оточуючих від зараження необхідно користуватися одноразовими масками та уникати скупчень людей

Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам'ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться і використовувати її не більш ніж 3-4 години. Найкраще користуватися стандартними медичними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними. Використані маски необхідно одразу викидати у смітник.

Регулярно провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання — як у помешканні так і в робочих приміщеннях.

Дотримуватися гігієни рук — необхідно часто мити руки з милом та обробляти їх дезінфікуючим засобом із вмістом спирту.

Дотримуватися респіраторної гігієни - прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання, користуючись тільки одноразовими паперовими серветками або рушниками, які після використання одразу викидати у смітник.

Для підвищення опірної здатності організмунеобхідно повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми . Це збільшить шанси запобігти як зараженню так і ускладненню хвороби. 

При перших ознаках хвороби залишайтесь вдома. Якщо Вас непокоїть стан вашого здоров'я, необхідно обов'язково звернутися до лікаря.

 Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч.