До відома операторів ринку, що здійснюють виробництво та/або обіг харчових продуктів.
Продукти харчування – товар, до якого завжди висуваються жорсткі вимоги, пов'язані з умовами зберігання. Така необхідність пов'язана з його властивостями швидкої втрати свіжості і придатності до вживання, навіть при найменшому відхиленні від температурних режимів, показників вологості та інших факторів.
Забезпечення дотримання належних умов зберігання харчових продуктів та термінів придатності, не призведе до їх псування (розмноження мікроорганізмів, формування токсинів), що в свою чергу убезпечить споживачів від харчових отруєнь. Крім того, харчові продукти не втратять смаку, кольору або консистенції.
Переважна більшість харчових продуктів повинна зберігатися в охолоджених умовах.
Створення умов зберігання, тобто режиму зберігання залежить від температури, вологості повітря, світла, упаковки та інших факторів, причому важливий не тільки кожен з цих факторів, але і всі вони, разом узяті.
Температура - найбільш значимий показник режиму зберігання. Температура зберігання повинна бути постійною, небажані різкі перепади температури, при яких відбувається конденсація води на продуктах. Єдиної оптимальної температури зберігання всіх харчових продуктів не існує через різноманіття властивостей, що забезпечують їх збереженість.
Вологість повітря має велике значення в процесі зберігання. При високій вологості на продуктах можуть розмножуватися мікроорганізми та формуватися токсини, при низькій відбувається висихання.
Незалежно від того, чи для особистого використання, чи в харчових компаніях чи підприємствах громадського харчування, правильне зберігання продуктів є абсолютно важливим. Користь від цього отримають всі – виробники, роздрібні продавці та споживачі.
Дотримання необхідних умов зберігання і транспортування на всьому шляху просування продуктів від місця виробництва до споживача має велике значення для якості продуктів. Впровадження нових видів тари та упаковки, правильна організація зберігання продуктів у місцях виробництва, використання нових способів транспортування і зберігання сприяють найбільш повному збереженню якості харчових продуктів.
Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі-Закону) оператори ринку зобов’язані забезпечувати дотримання вимог цього Закону щодо гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу.
В статті 49 Закону зазначається, що операторами ринку, при виробництві та/або обігу харчових продуктів, дотримуються температурного режиму, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів. Такий режим не повинен перериватися. Виключення щодо дотримання температурного режиму, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, можливе протягом обмеженого періоду часу в процесі підготовки харчового продукту до перевезення, зберігання, продажу, сервірування харчових продуктів за умови, якщо це не спричиняє ризик здоров’ю споживачів;
Наразі в регіонах України відбуваються віялові відключення систем електропостачання, що, в свою чергу, впливає на виробництво та/або обіг харчових продуктів, тому операторам ринку необхідно створити всі умови зберігання харчових продуктів з дотриманням температурних режимів та належних умов зберігання.