Мова – найбільша цінність народу

Найбільша цінність кожного народу – це його мова.  І це дійсно так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації, це один із символів нашої державності. 

Тому в громаді активно долучилися заходів до Дня української писемності та мови. 

Навчальні заклади Новомар’ївської громади провели цікаві заходи до цього дня, тижні української мови.

В Костуватській гімназії пройшов предметний тиждень української писемності та мови, який розпочався вікториною "Як я знаю українську мову?". Під час квесту "У пошуках скарбів рідної мови" здобувачі освіти пройшли 9 станцій, на яких виконували різні завдання. На ранкових зустрічах, виховних годинах "Українська - мова перемоги"  учні розгадували кросворди, ребуси, виготовили творчі роботи: малюнки, аплікації, лепбуки "Мова - генетичний код нації". В навчальному закладі було проведено шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, в якому взяли участь 25 учнів. Цікаво і змістовно пройшла лінійка "Слово насущне, як хліб  святий!", під час якої учасники провели флешмоб. А по завершенню тижня самі активні його учасники були нагороджені грамотами.

З нагоди Дня української писемності та мови  в Новомар’ївському ліцеї  для учнів 8 класу був проведений квест "Мова єднає".  Учні 7 класу взяли участь в мовознавчому турнірі "Від рідного слова ти сил набирайся", під час якого дві команди: "Соняшник" та "Крок"  пояснювали правильне вживання слів, виправляли лексичні та граматичні помилки, працювали над тлумаченням фразеологізмів, змагалися на першість у знанні діалектизмів. Гра розширила кругозір та покращила знання здобувачів освіти,  спонукаючи їх до читання та саморозвитку. Здобувачі освіти ліцею поширювали крилаті вислови про рідну мову відомих українських письменників,  виконували цікаві завдання. 

У Миролюбівській гімназії до Дня української писемності та мови було проведено святкову  лінійку, де згадали про великого літописця Нестора, учні читали вірші про мову, а протягом тижня  виконували різноманітні завданнями та створювали малюнки, брали активну участь у першому етапі конкурсу ім. Петра Яцика.

   В Григорівській філії Новомар’ївського ліцею уже стало доброю традицією проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови, під час яких учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови. Конкурси, мовні квести, вікторини спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчилися бути спостережливими, кмітливими та винахідливими.

     Зокрема, з п’ятикласниками було проведено мовознавчий квест «Таємниці української мови», під час якого діти дізналися про історію свята української писемності, пригадали теоретичний матеріал з мови, збагатили свої знання із фразеології, дізналися чимало мовних цікавинок.

     Шестикласники цікаво провели час, виконуючи завдання мовознавчої вікторини «Рідну мову знати круто!». Школярі продемонстрували свої знання з розділів: «Лексикологія», «Орфографія», «Морфологія», «Будова слова»,  залюбки змагалися в конкурсах: «Вгадай твір за ілюстрацією», «Хто я?», «Разом, швидко, правильно», «Лексична пара», «Знайди слова», «Вірю не вірю...».

     Яскрава мультимедійна презентація ознайомила дев'ятикласників з історією виникнення свята, з Нестором Літописцем - основоположником української писемності, з Кирилом та Мефодієм, які створили наш алфавіт. Дізналися про славетні та трагічні сторінки історії нашої мови. Юні мовознавці взяли участь у мовознавчій грі «Все буде українська мова!». 

У Ганнівському ліцеї з учнями було проведено філворд «Яка наша мова?», бліц-вікторину «Ми – маленькі знавці мови», конкурс «Первісне письмо» , квест  знавців мови «Пишаємося рідною мовою», мовну гру «Ввічливі слова».

В Кам?яно-Костуватській початковій школі пройшов квест «Пес Патрон та його друзі на захисті української мови», під час якого учні виконували різноманітні завдання, пов?язані зі знанням рідної мови: розгадували загадки, складали прислів'я та приказки, брали участь у лексичних іграх, знаходили помилки у текстах, а наостанок учні оформили «Мовне деревце», а Пес Патрон приніс усім дипломи за проходження квесту та солодкі подарунки.

   А саме головне, 25 жовтня здобувачі освіти і вчителі навчальних закладів громади  долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності – 2024, ще раз переконавшись, що українська мова дає нам силу, а День української писемності та мови нагадує, що слово і мова -  запорука нашої державності.