16 днів проти насильства: проведено семінар - нараду
Щороку, з 25 листопада по 10 грудня, Україна долучається до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», щоб привернути увагу суспільства до проблеми насильства у всіх його проявах.
Основне завдання цієї акції – привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.
В рамках даної акції, 26 листопада 2024 року, під головуванням сільського голови Тамари ФЕСЬКО проведену семінар – нараду для суб’єктів соціальної роботи. В нараді взяли участь поліцейський офіцер громади капітан поліції Сергій САЛО, представники Братського центру соціальних служб Братської селищної ради, старости старостинських округів, працівники соціальних служб громади.
Акція «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
Починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».
Дати початку та завершення Акції символізують поєднання у цьому періоді превентивних та пізнавальних заходів щодо запобігання та протидії насильству, особливо стосовно жінок, та захисту прав людини, адже упродовж шістнадцятиденного періоду акції відзначається 8 важливих дат:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році;
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Ці дати створюють символічний ланцюжок, що означає: будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Отож, мета щорічної Акції – привернення уваги та активізація суспільства щодо проблем подолання насильства у сім’ї і суспільстві, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
В ході наради наголошено на важливості не замовчування фактів вчинення домашнього насильства.
Якщо ви стали жертвою насильства, чи вам відома інформація про особу, яка вчиняє насильство, – не зволікайте, інформуйте поліцію за номером 102. Вчасне повідомлення про насильство може врятувати життя!