"Шевченко - це народ, і, як народ, він вічно буде жити!"
Цьогоріч виповнюється 211 років від дня народження Тараса Шевченка. Актуальність Шевченкового слова, його ідей патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря», це можливість щоразу по-новому осмислити його твори, осягнути минуле та зрозуміти сучасне.
З нагоди відзначення дня народження великого українського поета, Кобзаря українського народу Т.Г. Шевченка, вшанування його пам’яті в закладах освіти та культури Новомар’ївської громади, починаючи з початку березня, було проведено цілу низку виховних заходів.
В Кам?яно-Костуватській початковій школі учні переглянули відео «Маленьким дітям про великого Тараса», з якого дізналися багато цікавого та нового матеріалу про життя та творчість поета, взяли участь в інтелектуальній вікторині «Відкрий для себе Шевченка», виготовили книжечку «Тарас Шевченко», повторили заповіді Шевченка, створили асоціативний кущ та читали вірші Кобзаря.
До 211-ї річниці від дня народження видатного українського поета, художника Тараса Шевченка у Миролюбівській гімназії відбулися ряд заходів приурочених цим дням: урочиста лінійка «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття», шевченківські читання «Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став», на яких учні школи декламували вірші Кобзаря: «Заповіт», «Садок вишневий коло хати», «Село», «Думи мої…», «Мені однаково…».
Під час інтелектуальної гри-квест «Відомий і невідомий Шевченко» гравці команд «Патріоти» та «Шевченкознавці» пригадали поезії Шевченка, ознайомились із цікавими та важливими періодами з життя поета. На станціях «Числова», «Мудра», «Лабіринт», «Хмаринка», «Комікси», «Мозаїка» учні виконували різноманітні завдання, виявляли кмітливість, уважність, ерудицію та командний дух. У підсумку перемогла команда «Патріоти».
Проведений в цьому навчальному закладі турнір шевченкознавців "Тарас Шевченко - України син" складався з п'яти турів: "Життєвий і творчий шлях письменника"; "Шевченко-художник"; "Поезія, народжена серцем"; "Жінки в долі Шевченка"; "Асоціативний".
Початківці взяли участь у квесті "Стежками Тараса", під час якого вирушили у захопливу подорож у часі, відвідали різні локації та вирішували завдання на кожній зупинці: "Хатинка малого Тараса"; віднови вірш; лабіринт; малюнки мрій; Кобзареві загадки; оживи картину за віршем "Встала весна".
Весна - весняночка... Це вона, привітна і щедра, подарувала Україні Пророка, тому в Костуватській гімназії пройшло літературно- музичне свято "Живе під сонцем любові Шевченкова весна...". Здобувачі освіти закладу взяли активну участь у читанні його творів, пролунали сучасні пісні на слова Кобзаря. Учасники заходу прочитали поезії "Доля", "Муза», «Слава". Класні керівники протягом тижня провели в класах заходи: гру «Сила слова - сила нації»; інформаційну хвилинку «Шевченко і Україна»; вікторину "Що я знаю про Кобзаря?", конкурс "Малюнки до творів Шевченка"; виховну годину "Тарас Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди».
З нагоди відзначення дня народження великого Кобзаря у Новомар’ївському ліцеї було проведено різноманітні заходи, метою яких було на прикладі життя й діяльності Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури; сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави; вшанувати пам'ять геніального українського поета: вікторину "Шевченко знаний і незнаний", цікаві завдання якої мали на меті поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях поета; літературно-патріотичну гру «Іду з дитинства до Тараса», підготувавши цікаві факти про письменника; творче завдання "Юний знавець Тарасового слова", квест «Шляхами Шевченкової долі».
Березень, за традицією, у Григорівській філії розпочався Шевченківським тижнем, протягом якого було проведено годину спілкування «Тарас Шевченко – великий син українського народу»; конкурс читців «Т.Г.Шевченко - співець краси рідного краю»; годину читання «Моя Україна у творах Шевченка»; конкурс малюнків до творів Тараса Григоровича Шевченка; квести «У пошуках заповідей Кобзаря» та «Завжди сучасний Шевченко»; інтелектуально-гастрономічний квест «Борщ з карасями від Тараса Шевченка»; говірки поколінь «Сучасна молодь і Шевченко».
Старшокласники Ганнівського ліцею взяли участь у вікторині за творами Тараса Шевченка "З якого твору?", роботі над кросвордом “Твори Т.Шевченка”, віртуальних подорожах експозиціями Національного музею Тараса Шевченка та батьківщиною поета "Моринці - колиска Шевченка", розгадуванні ребусів, грі "Шлях до Шевченка", фотоквесті “Шевченкіана”.
Вихованці Михайло-Жуківського закладу дошкільної освіти виготовили малюнки до вірша Т. Г. Шевченка "Тече вода з-під явора" та взяли участь у відео-занятті до дня народження поета.
У шкільних та сільських бібліотеках були підготовлені тематичні виставки книг, ілюстрацій, буклетів, присвячені 211-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.
У Григорівській сільській бібліотеці було оформлено книжково – ілюстративну виставку «Шлях великого Кобзаря» та проведено літературне дослідження «Кобзареве слово вічне».
Метою всіх проведених в громаді заходів було привернення уваги до поетичного слова генія, виховання патріотизму, поскільки гортаючи сторінки його творчості, ми усвідомлюємо, що Тарас Шевченко це більше, ніж митець, - це символ, легенда, а його творчість - не просто поетичні рядки, а життєва мудрість.